Cemaplast

CEMAPLAST®

Zastępuje wapno do robót murarskich, tynkarskich, układania glazury, terakoty i klinkieru.

Opakowania: 1l, 5l, 25l, 100l

CEMAPLAST® - to domieszka bezchlorkowa zastępujaca wapno w zaprawach cementowych. Pozwala na prowadzenie robót, przy braku miejsca lub warunków do przechowywania wapna. Zmniejsza około 10 razy koszt zaprawy. Jakość sprawdzona od 10 lat na polskim rynku.

Zaprawa podczas pracy lepiej rozprowadza się, zachowując lepszą przyczepność; w odróżnieniu od wapna nie wymaga kłopotliwego przygotowania. Zachowuje lepszą spoistość i zapobiega rozwarstwieniu, zwiększa napowietrzenie zaprawy o 19%, przez co staje się ona bardziej szczelna, elastyczna, odporniejsza na mróz, a po wyschnięciu bardziej wodoszczelna. Zmniejsza skurcz tynku, co eliminuje powstawanie siatki pęknięć na powierzchni; nie ma wykwitów i zacieków, zmniejsza koszt robocizny, materiałów (szczególnie przy tynkowaniu - nie ma odpadów); nie uszkadza skóry rąk, eliminuje koszty transportu i składowania - zmniejsza koszty zaprawy około 10 razy (6 litrów CEMAPLASTU® zastępuje około 1 tonę wapna hydratyzowanego) zmniejsza zużycie wody o 19%, zmniejszając jednocześnie higroskopijność i nasiąkliwość przy zachowaniu gazoprzepuszczalności

CEMAPLAST® należy dodawać w granicach 0,3% ÷ 0,5% masy cementu do małej ilości wody zarobowej, bezpośrednio do betoniarki. Następnie wymieszać dokładnie całość z piaskiem i cementem według ogólnie stosowanych proporcji i zasad do żądanej gęstości. Stosowanie CEMAPLASTU® redukuje zużycie wody o 19%. W przypadku ręcznego mieszania składników zaprawy, czynność tę należy wykonać bardzo starannie, zwracając uwagę na uzyskanie jednorodności i plastyczności zaprawy. Dla uzyskania maksymalnego efektu (biorąc pod uwagę różne rodzaje cementu i piasku) należy wykonać próbne mieszanie dozując różne ilości CEMAPLASTU® w zależności od rodzaju zaprawy. Podczas stosowania CEMAPLASTU® przestrzegać zasad BHP. CEMAPLAST® nie zmienia swoich właściwości przy zamrożeniu i ponownym rozmrożeniu. Termin przydatności do użycia znajduje się na opakowaniu - dwa lata od daty produkcji przy przechowywaniu w chłodnym miejscu.
Translate »